Sat Receivers Forum
WELCOME TO IPBOX RECEIVERS FORUM!
TO ACCESS THE WHOLE SITE YOU WILL NEED TO REGISTER.



Sat Receivers Forum
WELCOME TO IPBOX RECEIVERS FORUM!
TO ACCESS THE WHOLE SITE YOU WILL NEED TO REGISTER.


Sat Receivers Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sat Receivers ForumLog in

HD - UHD - 4K - HEVC RECEIVERS FORUM

Please check out the new section for UHD/HEVC receivers. Everyone is invited to write his opinion and experiences with these new boxes. Thanks.
Android or Enigma2 receivers? Poll is in Global Announcement.

Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

power_settings_newLogin to reply
+2
morist
hogyhogy
6 posters

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyTud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
First topic message reminder :

Hali !
Ezt a topikot azért nyitottam, mert a F Ó R U M O K R A leginkább azért "járnak " az emberek (érdeklődők..), hogy valamilyen- a számukra éppen "fontos" - kérdésükre találjanak megoldást, választ.
Mindenki számára más lehet persze a fontossági sorrend, ehhez nem fér kétség.
Az ún. szakmai zsenik ilyesmin csak mosolyognak legtöbbször, pedig ŐK is csak elkezdték valamikor,valahol, valahogyan.
Jó, hogy léteznek a fórumok (mondjuk mint ez is..),mert az IPBOX tulajdonosok és "fanok" itt találhatnak igazán megfelelő "anyagot" (fontos infót..) boxukkal kapcsolatban.
Nem titok, nekem is van belőle (IPBox-ból..) és nagyon jónak is tartom.
Tehát itt lehet segítséget kérni úgy általánosan, ne korlátozzuk tehát ezt és ne határoljuk be valamivel !
Az elvárható lesz majd remélhetőleg, hogy a kérdések, segítségkérés tényleg az IPBox-okkal kapcsolatos.
Akkor rajta: Van kérdés ?

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
A legutbbi hivatalos FW van rajta (20120116), a két tuner egyformán van beállítva (de már szinte minden kombinációt kipróbáltam), manuális keresésnél a második tuner meg se jelenik.
A hivatalos ügyfélszolgálatnak már küldtem pár levelet, de csak az elsőre válaszoltak. Akkor is azt mondták, ha elromlott benne valami, akkor küldjem el nekik. Szóval ez az irány zsákutca.
Azért használok két kártyát, mert a második ingyen volt és sokáig két buta tunert használtam. Ez meg okosabb nálam is...
Most láttam itt, a MediaMarktban egy ARIVA beltérit. Ha nem sikerül valamit alakítani ennyi hónap után, akkor az IPbox megy a levesbe.
Ha lenne valami leírás (lépésről lépésre) az én kétkártyás megoldásomhoz, akkor talán együtt öregednénk meg.

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyÚj fejlemény

more_horiz
Ma... mit ma, az előbb felraktam a legújabb fw-t. Rögtön utána ment a clientserver add-on. Eddig jó is. Ekkor viszont újra kellene indulnia, de nem teszi - csak kiírja a kijelzőre, hogy "reboot". Sebaj, majd fél óra várakozás után újraindítottam én. Ahogy elindulna, zöld képernyő, újraindulás, zöld képernyő, újraindulás... a végtelenségig. Ezt eljátszottam vagy 5-ször (mindegyik után újra lett flash-elve) és most pakolom vissza a januári verziót. Azzal jól működik a clientserver add-on.
Mit adnátok egy dupla tuneres IPBOX 9900-ért ?

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Keress fol skype-on hatha tudok segiteni neked, ne add fol . Tudom hogy itt az aki kellene es tud is, az nem segit de lehet ez uttal en is tudok segiteni! Hadd toltsek a forumot a sok szemettel (spammal) ugy sem olvassa el a kutya sem .
A regebbi IP BOx generaciohoz van tapasztalatom , hatha hasznat vesszuk nallad is , irj batran privatban, en nem vagyok olyan mint a tobbiek , megprobalok segiteni!
Pu-ben megadom a skype id-mat. Szia addig is jo szerencset!

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
tsabus wrote:
Ma... mit ma, az előbb felraktam a legújabb fw-t. Rögtön utána ment a clientserver add-on. Eddig jó is. Ekkor viszont újra kellene indulnia, de nem teszi - csak kiírja a kijelzőre, hogy "reboot". Sebaj, majd fél óra várakozás után újraindítottam én. Ahogy elindulna, zöld képernyő, újraindulás, zöld képernyő, újraindulás... a végtelenségig. Ezt eljátszottam vagy 5-ször (mindegyik után újra lett flash-elve) és most pakolom vissza a januári verziót. Azzal jól működik a clientserver add-on.
Mit adnátok egy dupla tuneres IPBOX 9900-ért ?


Szia Tsabus !
Nekem IP Box 99-esem van , nem tudom mennyiben hasonlít a 9900-hoz. Valszeg az egy komolyabb masína....
Nem kell elkeseredni, mert jó vasak az IP Boxok.
Nem hinném én sem, hogy ez az egyik legjobban látogatott fórum, de hát mit lehet tenni...
Biztosan jön majd a segítség, van itt nagyon sok hozzáértő.
Ha van kedved, írhatsz PÜ-t, lehetséges valamiben tudok segíteni.
Én szívesen átadom az én configjaimat, ha segít.... sunny study

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
tsabus wrote:
Ma... mit ma, az előbb felraktam a legújabb fw-t. Rögtön utána ment a clientserver add-on. Eddig jó is. Ekkor viszont újra kellene indulnia, de nem teszi - csak kiírja a kijelzőre, hogy "reboot". Sebaj, majd fél óra várakozás után újraindítottam én. Ahogy elindulna, zöld képernyő, újraindulás, zöld képernyő, újraindulás... a végtelenségig. Ezt eljátszottam vagy 5-ször (mindegyik után újra lett flash-elve) és most pakolom vissza a januári verziót. Azzal jól működik a clientserver add-on.
Mit adnátok egy dupla tuneres IPBOX 9900-ért ?


Szia Tsabus!
Nekem is 9900-es van, igaz csak egytuneres. Én is beleszaladtam a problémába, hogy a gyári firm nem akart megfelelően működni. Letettem a használatáról, és már jópár hete a Nebulát használom. Nincs vele semmi gond, rendesen megy, CS beállítható. Esetleg próbáld meg azt a firmet, nekem bejött.
Üdv!
morist

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Kedves cefreman, morist és hogyhogy !

Köszönöm, hogy felajánlottátok a segítségeteket ! Lehet, hogy később élek is vele, de hihetetlen dolog történt ! Írtam a gyártónak a problémáról, de az eddigi tapasztalatok alapján nem számítottam érdemi (vagy bármilyen) válaszra. Erra, ma kaptam egy levelet tőlük, melyben azt írták, hogy van egy új softcam, amivel működnie kell. Ez az: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ma este kipróbálom.
Mivel kilátásban vagy egy költözés, olyan helyre, ahol nincs UPC vételi lehetőség, ha most sem sikerül, akkor azonnal meghirdetem. Ha jó lesz, akkor csak 2 hónap múlva...

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Szia Tsabus,

...sajnos többszöri próbálkozás után is, csak ennyi jelenik meg az általad megadott Link elérése után :

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

...sajnálom, de ezzel valami gond lesz.
További szerencsés kisérletezést és sok sikert.

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
hogyhogy wrote:
Szia Tsabus,

...sajnos többszöri próbálkozás után is, csak ennyi jelenik meg az általad megadott Link elérése után :

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

...sajnálom, de ezzel valami gond lesz.
További szerencsés kisérletezést és sok sikert.


Szia !

Per pillanat működik a szerkezet (eddig csak egy tunerrel). A fenti link nekem működik, most is. Igaz regisztrált tagnak kell lenni azon az oldalon, mert egyébként hibaüzenet jelenik meg, mely felszólít, hogy lépj be.
Én letöltöttem és telepítettem. Utána a Plugin menuben le kell tölteni az oscam kiegészítést. Utána, a Softcam Setup menüben, a "Select server" mellett ki kell választani, hogy "oscam-upc-cw". Kicsi várakozás után életre kel. Sajnos, én az elején nem vártam eleget és valamennyi választható opciót végigjátszottam - sikertelenül. Egész este próbálkoztam, dühöngtem, átkozódtam, míg végül feladtam. Másnap, újra kezdtem és valamiért kimentem, miután a fenti opciót választottam. Mire visszajöttem, működött...
Azóta egyszer újra kellett indítani a szervert, mert bekapcsoláskor nem talált magára, de egyébként fényévekkel jobb, mint a januári verzió. Míg az 10 percenként csinált valamit a vinyóval, közben a kis forgó fogaskerekeket mutogatva, addig ezzel semmi hasonlót nem tapasztaltam még. A médialejátszó is jobban működik.
Egyelőre várom a fejleményeket költözés ügyében, tehát nem erőltetem az egészet. Ha minden jól alakul, akkor szükségtelenné válik a vevő - pont most, amikor kezd egyre inkább úgy kinézni, mint egy valódi kereskedelmi termék.

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
OK, értem. Akkor előre is gratula. Mondtam, hogy jó "machénák" az IP Box-ok....Hahahah Smile

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Sziasztok!
ABIPBox99HD-t üzemeltetek. Lassúbb mint egy dm800. az tény. De elégedett vagyok vele. Szereztem bele egy dvb-t -t. Ezzel sincs sok bajom mindaddig, míg a dvb-s2-n elindul egy időzített felvétel; ekkor a dvb-t, amit éppen nézek, beszaggat, pont annyira hogy zavaró legyen. Valszeg nem elég erős a gép.... vagy van esetleg rá egy megoldás? ABEnigma szoft van rajta ( 2013.06.10 ). SAT SD és DVB-T SD esetén is ez a helyzet. Ennyi bajom van csak... ha van tipp vagy megoldás, akkor azt szívesen fogadnám. Köszönet.

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Ez a tipusu vevo sajnos nem jart a kezeimben, de valoszinu a proci tulterhelt a felvetel miatt es ezert nem tud tobb folyamatot egyszerre jol teljesiteni.

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Oké, köszönöm, beigazolódni látszik a gyanúm így már.

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Megnezheted peldaul ha DCC-vel (dreambox control center) kapcsolodsz a vevore, telnetbe beirod a top parancsot es lathatod mennyire terhelt a proci

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Csak annyit.....en kiprobalnam meg az owerclocking -ot azaz proci fol pumpalasat, persze ha van jo hutes a vasban! ( Maskepp nem ajanlom).   Merevlemez szakszeruen van beuzemelve? Kompatibilis a vassal?   Csak abbol indulok ki hogy egy ket tuneres keszuleket nem  hinnem hogy kiadnanak a piacra ha nem felelne meg a kovetelmenyeknek.   (persze attol meg elofordulhat.)

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Overclocking kizarva ezeknel a keszulekeknel es sajnos piacra dobtak a kovetkezo konfiguracioval:

Code:

CPU
Type   266MHz ST40-202 32bit RISC CPU
Data/Instruction Cache   32KB/16KB
Memory
Flash Memory   32MB
DDR SDRAM   256MB (128MB + 128MB)


[You must be registered and logged in to see this link.]

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
Oksa, köszönöm.... HDD is oké szerintem. El vagyok a vassal így is... Smile

descriptionTud  valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)  - Page 2 EmptyRe: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply